Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 1 "Чайка" відділу освіти міської ради м. Селидове


запомнить

 

Дистанційне навчання

ПОЛОЖЕННЯ
про дистанційне навчання

І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає основні засади організації та запровадження дистанційного навчання в закладі дошкільної освіти №1 «Чайка» Селидівської міської ради.

1.2. Під дистанційним навчанням в ЗДО розуміється індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності дитини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

1.3. Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (Державного освітнього стандарту) ; за програмами.  Дитина. Освітня програма для  дітей від 2 до 7 років. Науковий кер.проекту Огнев’юк В.О. (Лист ІМЗО від 14.07.2020 №21.1/12-Г-572. Лист МОН від 23.07.2020 №1/11-4960)

 

Парціальні програми:

 

{C}1.     Україна – моя Батьківщина. Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. За наук.ред. Рейпольскої О.Д., авт. Каплуновська О.М., Кичата І.І., Палець Ю.М. (Пр. №3 від 21.06.2022 зареєстровано за номером №1.0009-2022).

{C}2.     Казкова фізкультура. Парціальна програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку. Єфименко М.М. (Лист ІМЗО від 09.07.202019 №21.1/12-Г-627).

{C}3.     Про себе треба знати, про себе треба дбати. Парціальна програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку. Лохвіцька Л.В. (Лист ІМЗО від 04.12.2018 №22.1/12-Г-1049).

{C}4.     Програма соціально-фінансової освіти дітей від 3 до 6 років «Афлатот».

 

{C}5.     Парціальна програма «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей з ФФНМ» Ю.В.Рібцун (для дітей логопедичної групи)

 

 

1.4. Завданням дистанційного навчання є забезпечення вихованців конституційним правом на здобуття освіти не зважаючи на місце проживання чи тимчасового перебування дітей.

1.5. У цьому Положенні терміни і поняття вживаються у таких значеннях:

асинхронний режим - взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому електронну пошту, форум, соціальні мережі тощо;

веб-середовище дистанційного навчання - системно організована сукупність веб-ресурсів навчальних дисциплін (програм), програмного забезпечення управління веб-ресурсами, засобів взаємодії суб’єктів дистанційного навчання та управління дистанційним навчанням;

дистанційна форма навчання - форма організації навчального процесу у закладі дошкільної освіти, яка забезпечує реалізацію дистанційного навчання та передбачає можливість отримання вихованцями знань умінь і навичок відповідно освітньої програми.

психолого-педагогічні технології дистанційного навчання - система засобів, прийомів, кроків, послідовне здійснення яких забезпечує виконання завдань навчання, виховання і розвитку особистості;

синхронний режим - взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники одночасно перебувають у веб-середовищі дистанційного навчання (чат, аудіо-, відеоконференції, соціальні мережі тощо);

система управління дистанційним навчанням - програмне забезпечення, призначене для організації навчального процесу та контролю за навчанням через Інтернет або локальну мережу;

суб’єкти дистанційного навчання - особи, які навчаються (вихованеці), та особи, які забезпечують навчальний процес за дистанційною формою навчання (вихователі, музичний -керівник, вчитель-логопед);

технології дистанційного навчання – це комплекс освітніх технологій, який включає психолого-педагогічні та інформаційно-комунікаційні, що надають можливість реалізувати процес дистанційного навчання у закладі дошкільної освіти.

ІІ. Реалізація дистанційного навчання

2.1. Дистанційне навчання реалізовується шляхом:

застосування дистанційної форми як окремої форми навчання;

використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах.

2.2. Дистанційна форма навчання у ЗДО запроваджується відповідно до рішення педагогічної ради, погодженого з органом управління освітою, та за наявності кадрового і системотехнічного забезпечення, визначеного згідно з розділом V цього Положення.

2.3. Строк навчання вихованців за дистанційною формою встановлюється ЗДО і має бути не меншим, ніж за денною формою навчання.

2.4. Кількість вихованців  ЗДО, що навчаються за дистанційною формою, визначається відповідно до рішення педагогічної ради ЗДО.

При цьому норматив чисельності вихованців, що виховуються у ЗДО за дистанційною формою  10 -8 вихованців.

2.5. Веб-ресурси, що використовуються у ЗДО для забезпечення навчального процесу за дистанційною формою навчання, мають проходити процедуру перевірки у даному ЗДО. Перевірка веб-ресурсів здійснюється закладом.

2.9. Рішення щодо використання технологій дистанційного навчання в закладі дошкільної освіти у навчальному процесі приймається  педагогічною радою  закладу.

ІІІ. Особливості організації навчального процесу за дистанційною формою навчання

3.1. Освітній процес за дистанційною формою навчання здійснюється у таких формах: самостійна робота; навчальні заняття.

3.2. Основними видами навчальних занять за дистанційною формою навчання є: бесіди, інтегровані заняття, практичні заняття та інші.

3.3. Заняття проводяться з вихованцями дистанційно у синхронному або асинхронному режимі відповідно до перспективного плану.

3.4. Отримання навчальних матеріалів, спілкування між суб’єктами дистанційного навчання під час навчальних занять, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, текстової інформації у синхронному або асинхронному режимі.

ІV. Особливості організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання

4.3. Навчання осіб із особливими потребами передбачає залучення додаткових технологій дистанційного навчання при здійсненні всіх видів підготовки, включаючи професійно-практичну, з урахуванням особливостей розвитку вихованців.

4.4. У ЗДО при організації освітнього  процесу за будь-якою формою навчання технології дистанційного навчання можуть використовуватись для методичного та дидактичного забезпечення, здійсненні навчальних занять , також при самоосвітній роботі.

V. Забезпечення дистанційного навчання

5.1. Науково-методичне забезпечення дистанційного навчання включає:

методичні (теоретичні та практичні) рекомендації щодо розроблення та використання педагогічно-психологічних та інформаційно-комунікаційних технологій дистанційного навчання;

критерії, засоби і системи контролю якості дистанційного навчання;

змістовне, дидактичне та методичне наповнення веб-ресурсів, перспективного плану, освітньої програми закладу.

5.2. Педагогічні працівники та вихователь-методист закладу дошкільної освіти, в якому організована дистанційна форма навчання, повинні підвищувати свою кваліфікацію щодо організації та володіння технологіями дистанційного навчання (не рідше одного разу на 5 років та обсягом не менше 108 академічних годин). Кваліфікація працівників, які підвищували свою кваліфікацію, має бути підтверджена документом про підвищення кваліфікації за тематикою дистанційного навчання.

5.3. Системотехнічне забезпечення дистанційного навчання включає:

апаратні засоби (персональні комп’ютери, мережеве обладнання, джерела безперебійного живлення, сервери, обладнання для відеоконференції-зв’язку тощо), що забезпечують розроблення і використання веб-ресурсів навчального призначення, управління навчальним процесом та необхідні види навчальної взаємодії між суб’єктами дистанційного навчання у синхронному і асинхронному режимах;

інформаційно-комунікаційне забезпечення із пропускною здатністю каналів, що надає всім суб’єктам дистанційного навчання навчального закладу цілодобовий доступ до веб-ресурсів і веб-сервісів для реалізації навчального процесу у синхронному та асинхронному режимах;

веб-ресурси , що необхідні для забезпечення дистанційного навчання, можуть містити:

методичні рекомендації щодо їх використання, послідовності виконання завдань;

документи планування навчального процесу (навчальні програми, навчально-тематичні плани, розклади занять);

відео- та аудіозаписи занять тощо;

мультимедійні матеріали;

практичні завдання із методичними рекомендаціями щодо їх виконання;

інші ресурси навчального призначення.

Перелік веб-ресурсів, необхідних для забезпечення дистанційного навчання, визначається  закладом дошкільної освіти.

Для забезпечення дистанційного навчання  вихованців закладу може створювати власні веб-ресурси або використовувати інші веб-ресурси, що підлягають перевірці у цьому навчальному закладі.